מרכך מים קשים -מדוע זה נחוץ

מה זה בכלל מים קשים, היכן קונים מרכך מים קשים, ומדוע זה נחוץ

למה הוא נועד?

מי הברז שלנו הינם מים המכילים מלחים קשי תמס אשר פוגעים בנו מבחינה בריאותית וכלכלית כאחד. מרכך מים נועד לשפר את איכות המים בברזים ולשפר את חיינו ללא היכר. מדוע מרכך המים זכה לשמו? והאם המים בישראל באמת “קשים” עד כדי כך שהם זקוקים לריכוך? כל התשובות בשורות שלפניכם.

תופעת המים הקשים בישראל

קשיות המים הינה מושג מעולם הכימיה, אשר נועד לתאר את ריכוז יוני הסידן במים אך מקובל בהחלט גם לתאר ריכוזים של מתכות נוספות במים בעזרת מונח זה כגון מנגן, מגנזיום ואף ברזל. ככל שהריכוז של מתכות אלה גבוה יותר, כך המים “קשים” יותר וכך הם גם הופכים לבעייתיים יותר.

ללא מרכך מים תמשיכו לסבול מכל אותן התופעות המרגיזות המיוחסות למים הקשים אשר זורמים בברזים שלנו:

• אבנית אסתטית – על השיש, הברזים, בכיורים, באמבטיות.

• אבנית פוגעת – במכשירי החשמל העובדים עם מים כגון מדיח כלים, מכונת כביסה, דוד השמש, מכונת הקפה וכו’. ללא מרכך מים האבנית מסוגלת לסתום גם את צנרת המים החמים.

• נזק לבריאות העור והשיער – ייבוש העור, גירויים בקרקפת ופגיעה במראה השיער ובחיוניותו.

מרכך מים קשים – ללא מלח

התוצאות המצערות של הימצאות ריכוז גבוה של מתכות אלו במים גורמות לנו לפגיעה כלכלית אשר מתבטאת בנזקים שונים למכשירי החשמל שלנו, רכישות הולכות ותכופות של מסירי אבנית אגרסיביים אשר אף הם פוגעים במכשירי החשמל ושימוש בסבונים מונעי אבנית שמזהמים את הסביבה. לא מעוניינים להתקין מרכך מים? דעו לכם כי ככל שגופי החימום של מכשירי החשמל השונים יתמלאו באבנית, כך הם יתבלו מהר יותר ויזללו יותר אנרגיה פר שימוש.