פירזולים למטבחים – פירזול מטבחים

אחרי שבחרתם מאיזה עץ יורכב המטבח שלכם, ואנחנו יודעים שיש אינספור אופציות, ואחרי שבחרתם את החיפויים והגימורים של המגירות והארונות, ואת הציפויים מתוך כל האפשרויות הקיימות – נותרה לכם התלבטות אחת אחרונה – באילו פרזולים למטבח תשתמשו? ישנם מגוון סוגי פרזולים למטבח וחשוב לבחור את המתאים לכם ביותר

מה זה בכלל פרזולים למטבח?

פרזולים הם למעשה הברזלים שמחזיקים את כל העסק. אם אנחנו מדברים על מסילות למגירות, צירים לדלתות הארונות, יתדות תמיכה לקלאפות (הארונות הרחבים שנפתחים כלפי מעלה) וכו'. ישנם כל מני סוגי פרזולים בשלל איכויות. וככל שהאיכות גבוהה – כך גם מחיר הפרזול עולה. אבל שימו לב כי לא חייבים לקחת את הפרזולים היקרים על מנת שהמטבח יחזיק כמו שצריך. אם למשל מדובר בצירי ארונות – הפרזול בסה"כ צריך להחזיק את משקל הדלת, אך כשמדובר במגירות – הפרזולים חייבים להיות חזקים כיוון שהם עתידים לשאת את משקל כל המגירה על סיריה ומחבתותיה.

כיום, פרזולים הם אפילו יותר מתוחכמים מסתם צירים ומסילות למגירות. מטבחים מתוחכמים כבר מכילים פרזולים מתוחכמים בעלי מנגנונים חכמים אשר מעבר לנשיאת משקלים כבדים – הם יכולים למנוע טריקת מגירות ודלתות על ידי מנגנונים של טריקה שקטה – כלומר: גם אם דלת הארון או המגירה נסגרים בחוזקה – המנגנון יתפוס את דלת או המגירה לפני שהם נטרקים בעוצמה, יאט את הטריקה ויסגור אותם בעדינות ובשקט. כמו כן ישנם גם פרזולים עם מנגנונים חשמליים שבלחיצה קלה על המגירה או דלתות הארון והקלפות – הם פשוט יפתחו לרווחה – ולחיצה על כפתור נוסף יסגור אותן בעדינות באופן אוטומטי. כמובן שאלו פרזולים יקרים ביותר.

לבחור פרזול למטבח

כשהולכים לבחור פרזול מטבח חשוב לבדוק, מעבר לכל התחכומים והתוספות שהסיפרנו לכם למעלה, שהפרזול אותו אתם בוחרים עומד בדרישות בסיסיות. למשל: האם פרזולי המגירה נותנים למגירה לצאת לגמרי מהארון או שהם משאירים אותה כמה ס"מ בפנים ומקשים את ההגעה לקצה? האם ניתן לפרק את המגירה מהמסילה בקלות – ולהחזירה בקלות? האם פרזול ציר הארון נפתח 90 מעלות או 180 מעלות – כך שייצמד לארון ויעזור לאנשים שלא להיתקע בפינות הדלת.

כתיבת תגובה