חיפוי שיש לקירות חיצוניים

ניתן לראות יותר ויותר מבנים כגון בתים פרטיים, בנייני מגורים, בנייני משרדים ועוד מגוון רחב של מבנים שקירותיהם החיצוניים מצופים באבני שיש המציגות מראה ייחודי, עתיק ויפה. מאחורי כל העיצוב המדהים ועוצר הנשימה של מבני ענק עומדות כמה עובדות ותכונות של חומר השיש. ראשית, ריצוף שיש חיצוני לקירות מהווה שכבת בידוד מעולה לרעשים, חום, רטיבות ועוד. יכולת אטימות השיש היא טוטאלית ועומדת על מאה אחוזי אטימות כאשר האבן גם אינה סופגת כלל וכלל נוזלים. בכך, לצד יופי המבנה גם עמידותו לאורך שנים ואיכותו עולים בצורה ניכרת.

ריצוף שיש לחוץ ולגינה

ריצוף שיש חיצוני הינו שיטת ריצוף משטחים מהפופולאריות ביותר בעולם בכלל ובישראל בפרט. עמידות חומר השיש בפני שריטות ופגיעות שונות מציבה אותו בראש רשימת העדפות הציבור הישראלי כריצוף המוביל והמומלץ ביותר. בנוסף, בעלי מקצוע רבים אוהבים לעבוד עם השיש שכן הוא חומר איכותי, עמיד, נוח לעבודה ומאפשר גיוון רב בעיצוב ובהכנה.

לאחר הצלחתו המסחררת של ריצוף השיש בבתים ובמבנים רבים החלו לצוץ במקומות רבים רצפות שיש חיצוניות למרפסות, בתי קפה, רחובות, גינות ועוד.

ריצוף שיש לגינה

ריצוף שיש חיצוני לגינה הפרטית הינו מהלך חכם ונבון. ראשית, מראה ריצוף השיש מפגיון יוקרתיות, פאר והוד ומכאן שחזית הבית משודרגת בכמה וכמה רמות למעלה. שנית, ריצוף השיש החיצוני קל לניקוי וכיום מצויים ברשתות השונות מגוון רחב של חומרי ניקוי לריצוף שיש חיצוני ופנימי לצד חומרים מבריקים ושלל תוספים. ריצוף שיש לגינה הפך פופולארי יותר ויותר הן בשל יופיו והן בשל מחירו הנמוך.מה גם שבריצוף שיש ימנע כניסת מים ולא תאלצו להזמין טכנאי מכונת כביסה כשזו תתקלקל..

בעבר היו מיובאות אבני השיש בעיקר מאיטליה שידועה באיכות השיש שבה. בשנים האחרונות ניתן לראות מדינות נוספות מצטרפות לשוק השיש העולמי בינן ירדן, מצרים ואף מדינת ישראל בה מיוצר שיש חברון ושיש מצפה רמון. כניסה של חברות אלו הוזילה את עלויות ההובלה היקרות של השיש האיטלקי כשהשיש ממדינות קרובות יותר כמו ירדן ומצריים נמוך בהרבה. ניתן לומר כי השיש הישראלי הוא הזול ביותר שכן איכותו מעולה אך מחירי ההובלה נמוכים מאוד.

ריצוף שיש חיצוני לבית, משרד או כל מבנה מהווה שדרוג משמעותי הן בעיצוב והן בעמידות ואיכות המבנה בפני מזיקים שונים כגון רעש, מי גשמים, חום, קור ועוד. בנוסף, ישנו שימוש נוסף לשיש והוא ריצוף שיש חיצוני למרפסות ומשטחים חיצוניים כמו מדרגות חיצונות, חצרות
ועוד. כניסתו של השיש לכלל תחומי הבנייה הייתה רק שאלה של זמן בשל איכויותיו הרבות על פני אבנים אחרות.