תכנון והקמת מפעלים על ידי קבלן בנייה מתועשת


הקמה של מפעל היא משימה מורכבת ולכן קיימת חשיבות גבוהה להיוועץ עם אנשי מקצוע המנוסים בתחום.אנשי מקצוע המכירים את תחום זה על בוריו, יסייעו בכל שלבי הקמת המפעל, החל מהתכנון המקדים ועד לקבלת האישורים הנדרשים, הן מהמועצה שאחראית על השטח והן מהוועדה המחוזית לתכנון ובניה שאמונה על אותו אזור.הבירוקרטיה יכולה להוות הליך מורכב וארוך ולכן יש צורך להתאזר בסבלנות ולהסתייע בצוות של אנשים או חברה אשר מתמחה בבניית והקמה של מפעלים ומבנים תעשייתיים.


מציאת שטח להקמת מפעל

על מנת לבנות מפעל או מבנה תעשייתי חשוב בשלב הראשון, יש למצוא את השטח המתאים להקמת המפעל. בכדי לעשות זאת נחוף לקחת בחשבון מספר דברים כגון ההתאמה של השטח. ההתאמה של השטח צריכה להתחשב בבטיחות העובדים והסביבה – במיוחד כאשר מדובר על מפעל אשר אמור לעשות שימוש בחומרים כימיים ודליקים.השטח הנבחר, אמור להיות נגיש לתחבורה עבור העובדים ועבור הספקים וכן לקבל את מגוון האישורים הזקוקים להקמה של מפעל בשטח שכזה.גם אחרי שמצאתם שטח אשר נראה לכם כמתאים עבור בניית המפעל, תוכלו להתחיל בהקמה בפועל, רק אחרי שתקבלו אישור ממספר גורמים שיאשרו כי השטח הנבחר אכן מתאים להקמה של מפעל.


התייעצות עם אנשי מקצוע התייעצות עם אנשי מקצוע

לאחר שמצאתם את השטח המתאים וקיבלתם את האישורים הנדרשים, השלב הבא יהיה התייעצות עם אנשי מקצוע שונים אשר יסייעו לכם בבניית המפעל, כמו אדריכל, קבלן בנייה ועורך דין:
אדריכל – האדריכל הוא איש המקצוע אשר יתכנן את המפעל ויתאים אותו לצרכים שלכם ושל הסביבה. ייעוד המפעל והתכנית העסקית שלכם יהיו חשובים מאוד בשלב זה, על מנת לבנות מבנה שיתאים לצרכים שלכם וישרת את ייעודו של המפעל בצורה הטובה והיעילה ביותר.

קבלן בנייה – קבלן בנייה יהיה האדם המרכזי שינהל את ההקמה של המפעל על פי התוכניות שהאדריכל מספק. קבלן הבנייה של הפרוייקט יוכל להגיד לכם מה ניתן למקם על פני השטח, אלו חומרים ובאלו כמויות מהם צריך להשתמש בכדי להקים את המפעל, מה משך זמן העבודה וכמה כסף זה יעלה לכם.

עורך דין – עורך דין הוא אחד מאנשי המקצוע החשובים בכל מה שנוגע להקמה של מבנה תעשייתי מכיוון שעורך הדין יכול לתת לכם ייעוץ בכל מה שנוגע לבירוקרטיה ולחתימת חוזה מול ספקים כמו אדריכל וקבלן הבנייה. באמצעות עורך הדין תוכלו לוודא שאתם לא עושים אף טעות, אשר יכולה לעכב אתכם ולעצור את ההתקדמות.תכנון, הקמת ובניית מפעלים עושים עם קבלן ביצוע המתמחה בבנייה לתעשייה

מאמר על מפעל מוביל בחיפה והמפרץ