בניית דקים מעץ לסביבת מגורים  טבעית

עיצוב סביבת החוץ חשוב לא פחות מעיצוב פנים הבית, החוץ בדרך כלל מהווה עבורנו פינת מפלט מתלאות היום יום. בעזרת נוף של צמחייה ירוקה ומשוחררת שמתאחדת עם קו השמיים, אנחנו יכולים לדמיין ג'ונגל ללא גבולות, לנשום את האוויר הצח ולסיים את היום עם שלווה פנימית. כל אדם שחווה בחייו את היתרונות של בית עם גינה, יוכל להעיד כי יש הבדל גדול בין האווירה בדירה בבניין, לבין בית חי עם פריחה מתחדשת וזרימה בלתי פוסקת. הסביבה החיצונית היא בהחלט מרחב מולטי פונקציונאלי, אותו ניתן להעשיר במגוון גדול של פריטים, חיוניים ושימושיים, שבין היתר תורמים רבות לעיצוב המרחב.

דק עץ מהווה חיפוי אסתטי

אחד האלמנטים החשובים לסביבה החיצונית של הבית, הוא חיפוי הרצפה. אם בעבר נהגו לחפות את כל הגינה בדשא חי או סינתטי, הרי שהיום משתדלים לעצב בצורה אקולוגית יותר ואסתטית. אז בכדי לא לצרוך כמות מים גדולה להשקיית הדשא, הברירה החדשנית ביותר היא חיפוי בעזרת בניית דקים מעץ. חיפוי בעזרת דק, הפך להיות מאוד פופולארי, מיד אחרי שהפרקט השתלט על ביתנו לטובה. הדק עשוי מעץ גושני כגון: אגוז אפריקאי, טיק בורמזי, ארז, קומרו ועוד, אך חשוב לזכור כי עץ אמיתי דורש תחזוקה של ליטוש, שיוף, מריחת שמן וכן הלאה. במידה ואתם חוששים שלא תעמדו בהתחייבות, כדאי לרכוש דק סינתטי מחומר הנקרא PVC, שלא מצריך תחזוקה גבוהה.

אלמנט טבעי ודקורטיבי

חשוב להפריד בין חיפוי פנים לחיפוי חוץ, הן מבחינת עמידות החומר והן מבחינת ההתאמה לעיצוב בכל חלל. חיפוי הרצפה בחוץ, מין הסתם אמור להיות עמיד יותר מאחר והוא חשוף לתנאי מזג אוויר שונים כגון קרני השמש, גשם, קירבה לים וכדומה. חיפוי הרצפה באמצעות דק יוסיף אלמנט טבעי ודקורטיבי, המוסיף עניין רב בעיצוב. ניתן לבחור דק ממבחר גדול של צבעים ועיצובים, לשלב אותו עם אלמנטים נוספים בסביבה החיצונית, בכדי ליצור מרחב טבעי ופונקציונאלי. מחיר של מ"ר דק מעץ טבעי נע בין 270 שקלים לבין 1000 שקלים, תלוי בסוג המשטח, סוג הקרקע ותוספות שונות.