שיטות לאיטום הגג מפני גשם
איטום על ידי יריעות ביטומניות – יריעות ביטומניות מכילות חומר בעל עמידות גבוהה הנקרא ביטומן. חומר זה מונע חדירת מים ואוטם בצורה מוחלטת את הגג. השלב הראשון בתהליך זה הינו להדביק את היריעות לגג ולאחר מכן לחמם אותם באמצעות גז על מנת שהחומר יוחדר בצורה אטומה ככל האפשר. חשוב לשים דגש לניקיון הגג לפני שמתחילים בתהליך זה, חשוב שהגג יהיה נקי מסדקים וחלק על מנת שהחומר יוחדר היטב ויאטום את הגג בצורה מושלמת. זיפות גגות – שיטה זו הינה השיטה הישנה והקלאסית כשבזמנו עוד לא הכירו את היריעות ושאר החומרים הביטומנים. השלב הראשוני הינו למרוח זפת חמה על הגג ומעל להניח יריעות שיכסו את הגג, לאחר הנחת היריעות יש לסייד את הגג עם סיד ודבק אקרילי.

חומרי האיטום המומלצים באיטום גגות


מבין מגוון החומרים המשמשים למטרת איטום בגגות, חומרים אקריליים עדיין לא הוכחו במאה אחזו כמתאימים למשימה, וזאת מכיוון שלא ברור לחלוטין אם הם עמידים לאורך זמן . יש חשיבות גם לחומר בו השתמשתם לאיטום הגג בפעם הקודמת בו בוצע איטום, מסיבה מדעית שחומר דומה ייתפס יותר טוב, רצף איטום הגג יגרום לחיבור טוב של החומרים ולאיטום ברמה טובה יותר. אנשים מעדיפים לבחור בחומרים שהינם בעלות נמוכה, אך חשוב להבהיר שמחיר זול יגרום לכם לנזק גבוהה ותוך זמן קצר מאוד מרגע האיטום.
הביטומן – הינו החומר המומלץ ביותר בעולם האיטום, הביטומן זהו תוצר גאולוגי של תהליכי התמצקות בנפט, אנו מכירים את החומר ביטומן מקרוב- חומר שמאפשר לנו לנוע על כבישי אספלט. הביטומן הינו חומר שמשתנה בהתאם לחום ולקור ומשנה בהתאם את מצב הצבירה שלו.

איטום גגות למניעת דליפות ורטיבות בתקרות הבית
על מנת שלא נסבול מדליפות מים, רטיבות ועובש ונהנה מחורף חמים ונעים, כדאי להכין את גג ביתכם לקראת העונה הגשומה וככה תחסכו מעצמכם נזקים עתידיים. חשוב להקדים תרופה למכה ולמנוע מצבים לא נעימים כמו רטיבות בתקרות ועובש בקיר או בתקרה. זיכרו כי בתקופות של גשם יהיה קשה להגיע לעבודת איטום של מקרה חירום.


מתי כדאי לבצע איטום לגג?
אנו לא אוטמים את גג ביתנו רק על מנת שהבית ייראה אסתטי ויפה אלא בגלל סיבות בריאותיות כמו למשל עובש שנתפסים עליו המון בקטריות ועלול לפגוע בעיקר בילדכם ומבוגרים הסובלים מאסטמה. מעבר לנושא הבריאות, חשוב לשים דגש לאחזקת הבית באופן שוטף, לסייד את קירות הבית, לאטום חריצים ועוד…
הזמן האידיאלי לאטום גגות
הזמן האידיאלי לאטום את גג ביתכם הינו לקראת סוף הקיץ, עוד לפני שמרגישים את הרוח הסגרירית והמזג האפור, כדאי להקדים תרופה למכה, הסיבה שזהו הזמן האידיאלי הינה שאיטום הגג מתבצע בצורה מושלמת כאשר הגג יבש ללא רטיבות, יחד עם זאת, תהליך ייבוש הגג אורך זמן והשמש חיונית לתהליך זה.
בחירת קבלן איטום